Engin Şayan

Deneyim

2021 yılında KPMG’de BT danışmanlığı altında Veri Analitik ve Dijital ekibinde direktör olarak çalışmaya başlayan Engin Şayan, hem uygulama hem de yönetim anlamında 20 yıldan fazla başarılı bir kariyere sahiptir. İş ihtiyaçlarına yönelik proaktif çözümler bulma ve karmaşık koşulları yönetme konusunda üst düzeyde uzmanlığa sahiptir.

KPMG'ye katılmadan önce, IBM, Turkcell, Vodafone gibi kurumsal firmalarında çalışmıştır. Bu firmalarda üst düzey yöneticilik görevleri üstlenmiş ve geniş yetkinlikleriyle birçok büyük ölçekli projeyi tamamlamıştır. Çözüm stratejilerin geliştirilmesini, proje ve ekiplerin yönetilmesini, müşteri ilişkilerinin ve tedarikçi iletişimlerinin yürütülmesini ve projelerdeki çatışmaları tanımlayarak ve bu çatışmaların çözülmesini sağlamıştır. Veri odaklı organizasyon, mükemmeliyet merkez tasarımı, dijital ve bulut dönüşümü konularında farklı sektörlerde 200+ projede yer almıştır.

Öne çıkan yetenekleri; Dijital Olgunluk Değerlendirmesi, Bulut Dönüşümü, Yapay Zeka ve Veri Yönetişimi, Veri ve Gelişmiş Analitik Implementasyonu, Akıllı Otomasyon, İş Zekası, Ana Veri Yönetimi, Program / Proje Yönetimi & Çevik Proje Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Sipariş Yönetimi ve Orta Katman Entegrasyonu, Uygulama geliştirme ve bakım, Mimari Tabanlı Düşünme, Uygulama Modernizasyonudur.

Eğitim, Lisans & Sertifikaları

Yüksek Lisans, İşletme, Boğaziçi Uni, 2003

Lisans, Bilgisayar Müh, Boğaziçi Uni, 2001

Eskisehir Anadolu Lisesi, 1997

PMI – PMP Sertifikası

ITIL Sertifikası

TMForum e-TOM TAM Sertifikası

Azure Bulut Sertifikası