Yeliz Perk

Deneyim

Yeliz, Avustralya ve Türkiye'deki Big 4 ve orta ölçekli firmalarda profesyonel hizmetlerde bulunduğu 8 yılı aşkın deneyimi ile Kıdemli Müdür olarak görev yapmaktadır.

Birçok farklı sektörde ISO 27001, ISO 22301, SOC 2, SOX, ve NIST gibi standartlar kapsamında güvence ve danışmanlık hizmetleri sağladığı güçlü bir deneyime sahiptir.

Yeliz, yasal bir raporlama rejimine göre değerlendirilecek iş ve teknoloji süreçlerinin hazır olup olmadığını değerlendirme, kontrol tasarımı ve uygulamasıyla ilgili özel projeler gerçekleştirme ve iç denetimler gibi üçüncü basamak incelemelere yardımcı olma konusunda geniş deneyime sahiptir.

Yeliz’in bankalar ve sigorta, factoring, leasing, tüketici finansmanı firmaları gibi diğer finans kuruluşlarında risk bazlı denetim yapma, ekibe destek olma ve denetim raporları hazırlama tecrübesi bulunmaktadır.

Yeliz, çeşitli kuruluşlarda ve endüstrilerde yer aldığı siber güvenlik, BT genel kontrol değerlendirmeleri, BT ve iş süreçlerinde uygulama öncesi/sonrası incelemeleri, teknoloji risk ve yönetişim incelemeleri ve çeşitli kuruluşlarda ve çeşitli alanlarda risk değerlendirme görevlerindeki deneyimleriyle projelere güçlü ve teknik bir bakış açısı sağlamaktadır.

Eğitim, Lisans & Sertifikaları

Lisans, Adelaide Üniversitesi, Uluslararası İşletme

Certified Information Systems Auditor (CISA)

Cyber Security Foundation + Practitioner

ISO 27001:2013 Lead Auditor

ISO 22301 Lead Auditor

ITIL Foundation

T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetçisi

Eğitmenin verdiği eğitim henüz tanımlanmamıştır.