9.03 Siber Suçlarla Mücadele - Giriş

En Yakın Eğitim Tarihi
Eğitim tarihi henüz belirlenmemiştir.
Ön başvuruda bulunarak ilgili eğitim planlandığında veya takvime alındığında sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.
2 Gün
Katılım Ücreti:        10.000 ₺ + KDV

Şirketlerin siber güvenlik, bilgi güvenliği, bilişim teknolojileri ve dijital adli soruşturma çalışanları, yöneticileri ve ilgilenen herkes

Teknolojinin yükselen bir ivme ile gelişimi getirdiği faydalar ile doğru orantılı olarak siber riskler ve dijital suçları büyütmektedir. Kişilerin, şirketlerin, kurumların ve milli güvenliğin kişisel ve gizlilik dereceli verilerinin ele geçirilme riski her geçen gün artmaktadır. Olası siber saldırı ve suçlara karşı hazır olmak, korunma ve müdahale bilgisini geliştirmek, siber suçlarda delillerin ve suçluların izini sürmek, siber istihbarat yönetimi ile bir adım öne geçmek için hazırlanmış bu eğitim, daha güvenli bir gelecek için atılan ilk adımdır.

Bu eğitimin amacı, siber saldırılar ve siber suçlara hazırlık, siber istihbarat kullanımı ve siber suç tekniklerini paylaşmak ve sorumlu / görevli olduğumuz şirket ve kurumlarda güvenlik olgunluk seviyesini arttırmak amaçlı dizayn edilmiştir.

Eğitim Programı

Bilgi İşlem Kavramları ve İşletim Sistemleri

Siber Saldırılar ve Siber Suçlar

Dijital Ayak İzleri

Dijital Kanıt İlkeleri

Çevrimiçi Kara Para Aklama

Kötü Amaçlı Yazılım Saldırılarını Araştırma

Elektronik Kanıt Toplama

Siber Tehditleri ve Saldırı Vektörlerini Analiz Etme

Fikri Mülkiyet suçu ve çevrimiçi sahtecilikle mücadele yöntemleri

Siber saldırılar için araştırma teknikleri

Siber suç araştırmaları için kullanılan Açık Kaynak İstihbarat (OSINT) araçları