Yardım

KPMG web sitesinin olabildiğince kolay kullanılabilir olmasını sağladık. Yine de, çoklu ortam içeriği gibi bazı özellikler sizin için yeni olabilir. Bu sayfa, size bu özellikler açısından destek olabilecek ve bu web sayfasından en iyi verimi alabilmenize yardımcı olabilecek bilgileri içermektedir.

Site Gereksinimleri

KPMG web sitesinde yer alan multimedya dosyalarını görüntüleyebilmek için, aşağıdaki yazılımları kullanabilirsiniz:

Tarayıcı

Aşağıdaki gibi güncel tarayıcıları kullanmanızı öneririz:

PDF belgeleri

PDF’leri okumak için Adobe Reader ihtiyacınız olacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

KPMG web sayfası içerisinde birçok PDF belgesi bulunur. Bunlar, genellikle bir web sayfasına sığdırılabilecek bir içerikten daha fazla bilgiyi içerir ve kolay yazdırılabilmek için biçimlendirilmiş olmaları sayesinde artı değere sahiptir. PDF’leri okumak için Adobe Reader’a ihtiyacınız olacaktır.


PDF Dosyası Nedir?

PDF Dosyaları (Taşınabilir Belge Biçimi), belgelerin farklı uygulama türleri ve bilgisayar sistemleriyle okunabilmesine ve paylaşılabilmesine imkân veren belgelerdir. Bir web sayfası içeriğinden daha uzun belgeler için daha uygundur ve kolay yazdırılabilme avantajına sahiptir. PDF dosya biçimi, Adobe tarafından oluşturulmuştur ve PDF belgelerini okuyabilmek için Adobe Reader yazılımını kurmanız gerekir. Bu; ücretsiz, yüklenmesi uzun sürmeyen ve kurulumu kolay bir yazılımdır.

Adobe Reader’i Nasıl Edinebilirim?
Adobe Reader'ı İndir

Adobe Reader, web tarayıcınıza entegre olacaktır. Kurulum sırasında web tarayıcınızın açık olması halinde bu işlem düzgün gerçekleştirilemeyebileceği için başlamadan önce web tarayıcınızı kapatmanızı öneririz. İşlem tamamlanıncaya dek kurulum talimatlarını takip edin. Şimdi, web tarayıcınızı yeniden açabilirsiniz. Bir PDF bağlantısı üzerine tıkladığınızda, bağlantı tarayıcı pencerenizin içinde açılacaktır. Pencerenin üst kısmında yeni bir araç çubuğu göreceksiniz. Bu, Adobe Reader araç çubuğudur.


PDF belgelerinden en iyi verimi nasıl alırım?

Adobe Reader araç çubuğu simgelerini kullanarak, küçük boyutlu metin ve görüntüleri yakınlaştırmak için büyütebilirsiniz. Farklı bölümlerini incelemek için sayfayı sürükleyebilirsiniz. Belgeyi ağ yazıcınıza göndermek için yazdır simgesine tıklayabilirsiniz. Çoğu PDF dosyası yazdırılmak için en iyi hale getirilmiştir. Bu, dosyaları KPMG web sayfasından çok kolay bir biçimde kâğıda aktarabileceğiniz ve istediğiniz zaman okuyabileceğiniz anlamına gelmektedir. Üstelik, kaydet simgesini kullanarak belgeyi istediğiniz zaman okumak veya yazdırmak için bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Bu sayede, asıl linkin bulunduğu web sayfasını yeniden ziyaret etmek zorunda kalmazsınız.

KPMG web sitesi, yeni eklenen içeriklerle büyümeye devam ediyor. Sayfalarımızda, en önemli bilgilere öncelik veriliyor. Bununla birlikte, arama özelliğimizi kullanarak araştırabileceğiniz oldukça fazla ilave materyal de bulunmaktadır.

Belirli bir bilgiyi nasıl arayabilirim?

KPMG web sitesi tümleşik bir arama motoruna sahiptir. Her sayfanın sağ üst köşesinde, bir arama alanı bulunur. Aramayı istediğiniz eğitim adı veya eğitmen adı anahtar sözcüklerini bu alana yazın ve ardından çıkan sonuç listesinde bulunan eğitim veya eğitmenlere tıklayabilir veya arama simgesine tıklayabilirsiniz. Örneğin, yapılandırılmış finansal türevleri aramanız halinde, arama motoru; metni içerisinde bu sözcüklerden birini içeren tüm eğitim veya eğitmeni araştıracaktır.

Arama terimlerini neye göre seçmeliyim?

Aradığınız konuyla en çok ilgili olan sözcükleri seçin. Olabildiğince özgün ifadelere yer vermeye çalışın ve mümkünse birden fazla sözcük kullanın. Arama motorları büyük/küçük harfe duyarlı değildir, bu nedenle örneğin, özel isimler gibi ifadelerde büyük harf kullanmanız gerekmez ve arama sonuçları büyük/küçük harf kullanımınıza bağlı olmaksızın aynı olacaktır.