Burak Yıldırım

Deneyim

Burak 2011 yılından itibaren KPMG Kurumsal Finansman bünyesinde çeşitli sektörle yerli ve yabancı pek çok işletme ve markanın değerlemesi, hisse değişim oranı hesaplaması, satın alma oranın dağılımı ve M&A projelerinde takım lideri olarak rol almış, kurumsal finansman tecrübesini derinleştirmiştir.

Burak 2015 yılında 6 ay süreyle KPMG Düsseldorf ofisinde görev alarak uluslararası tecrübe kazanmıştır. Bu süre zarfında özellikle sanayi ve enerji sektöründe finansal modelleme ve şirket değerlemesi konularında deneyim kazanmıştır.

Değerleme ve M&A projelerinin yanı sıra, otomotiv ve geri dönüşüm sektörlerinde finansal durum tespiti (financial due diligence) ve ticari durum tespiti (commercial due diligence) projelerinde yer almıştır.

Burak, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Türkiye’nin önde gelen enerji gruplarından Karadeniz Holding’de Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümü’nde iki y uzman olarak çalışmıştır. Bu süre zarfında yurtiçi ve yurtdışı enerji başta olmak üzere maden, liman ve arıtma gibi altyapı projelerinin değerleme ve fizibilite çalışmalarında, holding şirketlerinin stratejik planlamalarında ve stratejik ve finansal ortak bulunması süreçlerine görev alarak sektörel tecrübeler kazanmıştır.

Sektörel tecrübe: Sanayi, Üretim, Enerji, Emlak ve İnşaat, Finansal kuruluşlar, Otomotiv sektörlerinde deneyim sahibidir.

Eğitim, Lisans & Sertifikaları

Yüksek Lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Finansal Matematik

Lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstatistik

Lisans, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ekonomi (Yandal Programı)

Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı