Çisel Ulusoy

Deneyim

Bankacılık, telekomünikasyon, sigorta ve hızlı tüketim alanlarında sektörlerinin önde gelen şirketlerinde 16 senelik tecrübeye sahiptir.

KPMG bünyesinde dijital dönüşüm, pazarlama teknolojileri ve veri yönetişimi alanlarında görev almaktadır.

Kariyerinde hem teknik hem de ticari rollerde derinleşmiş, pazarlama yöneticiliği, ürün yöneticiliği, çevik organizasyonlarda ürün sahipliği, proje yöneticiliği, iş analistliği gibi farklı roller üstlenmiştir.

İş analistliğinden pazarlama yöneticiliğine uzanan bu yolculukta, ticari ve teknik bakış açısını harmanlayarak, ürün geliştirme süreçlerinde uçtan uca görev almış, fikir aşamasından teknik ve ticari olarak olgunlaştırılıp, hayata geçirilmesinin tüm adımlarında tecrübe kazanarak, bütüncül bir bakış açısı yakalamıştır.

Pazarlama dinamiklerini ve güncel teknolojik gelişmeleri sürekli takip ederek yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeye odaklanmıştır. Özellikle Müşteri değer yönetimi ve gelir büyümesi Ürün yönetimi ve pazarlama Veriden değer yaratma konularında derinleşerek tecrübe kazanmıştır.

Farklı sektörlerde şirket birleşmesi, teknoloji & metodoloji transformasyonu, çevik dönüşüm, dijital dönüşüm gibi birden fazla dönüşüm projesinde görev almıştır.

Teknik ve iş analistliği görevlerinde özellikle ürün & kampanya yönetimi, müşteri deneyimi, tahsilat & ödeme altyapıları konularında deneyim kazanmıştır.

Sektörde 5 yıl boyunca çevik yaklaşımı benimseyen şirketlerde ürün sahipliği rolünde çevik yaklaşım uygulamalarında da uzmanlaşmıştır.

Eğitim, Lisans & Sertifikaları

Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisat Lisansı

Boğaziçi Üniversitesi- Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansı

PMP – PMI Sertifikası Çevik (Agile) Dönüşüm Süreçleri Eğitimleri,

Product Owner eğitimleri

IIBA® CBAP®/ BA-Works