Hande Şenova

Deneyim

  • 1993-1996 yılları arasında KPMG İstanbul’da denetim bölümünde çalışan Şenova, sonrasında 5 yıldan uzun süreyle Finansbank Yatırım Bankacılığı ve Finansinvest Kurumsal Finansman bölümünde grup müdürü olarak çalışmıştır. Sonrasında PDF Kurumsal Finansman’da küçük ve orta ölçekli şirket evliliklerine odaklanan Şenova, bir sonraki görevinde Deutsche Bank’ta proje müdürlüğü yapmaktaydı. Şu anda KPMG Kurumsal Finansman Bölüm Ortağıdır.
  • Sasa, Tüpraş, İhlas GYO, Nurol GYO, Acıbadem, Link, Ceylan halka arzlarında görev alan Şenova, ayrıca şirket evlilik projelerinde (Yurtiçi Kargo-Tibbett&Britten, S&T-Protek) ve özelleştirme danışmanlıklarında (Ditaş özelleştirme tarafı, Esgaz ve Bursagaz alıcı tarafı) rol almıştır.
  • KPMG bünyesinde enerji şirketi ve imtiyaz projelerinin değerlendirilmesi, perakende, hızlı tüketim, teknoloji, inşaat ve yan sanayii sektörlerindeki şirketlere danışmanlık projelerini tamamlamış, çimento, dayanıklı tüketim ve otomotiv sektörlerindeki şirket birleşme işlemlerinde uzman kuruluş hizmeti vermiştir. Biri servis sektöründe biri de finansal sektörde iki projenin başlangıcından itibaren uygun ortak bulunmasından, fiyat ve pazarlık görüşmelerine kadar her aşamada ortaklık projesi danışmanı olarak rol amış ve projeleri başarıyla tamamlamıştır. Halen çeşitli sektörlerde yeniden yapılanma, şerefiye hesaplaması, stratejik ve finansal ortak bulunması ve fizibilite projelerine devam etmektedir.
  • Geniş sektörel deneyimi tüketim malzemeleri, gıda, perakende, çimento, otomotiv ve enerji sektörlerini içerir.


Eğitim, Lisans & Sertifikaları

  • Lisans: Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 1993
  • Maine Business School İşletme Yönetimi Sertifika Programı

Eğitmenin verdiği eğitim henüz tanımlanmamıştır.