Mehtap Özdemir

Deneyim

Mehtap Özdemir,

2000 yılından itibaren Bankacılık, Sigorta ve Otomotiv başta olmak üzere çok çeşitli sektörlerde Bilgi Teknolojileri Profesyoneli ve Yönetici olarak görev almış, ilerleyen yıllarda ise kariyerine Toplam Kalite, İş Geliştirme, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yönetim alanında devam etmiştir.

Bilgi Teknolojileri, KOBİ Skorlama ve Kredilendirme, Bankasürans, Toplam Kalite, Süreç Geliştirme, Kurumsal Yönetim, Uyum, Risk Yönetimi, ESG Etki Yönetimi gibi alanlarda sayısız sürecin dijital dönüşümünü gerçekleştirmiş ve ürünleştirmiştir.

2022 yılında KPMG Türkiye Sürdürülebilirlik Hizmetleri Bölümünde ESG Senior Manager olarak göreve başlamıştır. Ağırlıklı olarak Strateji, Entegre Raporlama, Kurumsal Yönetim,Sürdürülebilir Dönüşüm ve Dijitalleşme hizmetleri olmak üzere farklı sektörlerde projeler yürütmektedir.

Mehtap Özdemir'in Bankacılık, Sigorta, Bankasürans, Otomotiv, İlaç, Tekstil alanında geniş sektör deneyimi bulunmakta, organizasyonların Çevresel, Sosyal ve Kurumsal etkilerinin dönüştürülmesi ve Sorumlu Yönetim anlayışının savunuculuğunu yapmaktadır

Eğitim, Lisans & Sertifikaları

İşletme Yüksek Lisans (Yeşil Enerji ve Sürdürülebilir İşletmeler)Bologna Üniversiteri (2016)

İşletme, Anadolu Üniversitesi (2014)

Bilgisayar Prgramcılığı, İstanbul Üniversitesi (2001)