Nur Masoud

Deneyim

Danışmanlık ve yönetim alanlarında çeşitli rollerde ve birçok farklı sektörde dijital dönüşüm girişimlerini başarıyla yönetmiştir.

2017 yılında PwC ile kariyerine tarım, turizm, otomotiv, ilaç gibi birçok farklı sektörde firmalara finansal tespit raporu sağlayarak başlamış, veriye olan ilgisi ile Power BI uzmanlığını geliştirmiştir. Ardından Ecolab Barcelona’da dijital dönüşüm ve analitik projelerinde aktif rol almış, en büyük projelerden biri olan stok optimizasyon projesinde Power BI, Azure, Power Apps, SQL yetkinliklerini kullanarak çalışanların manuel olarak yaptığı işlemleri dijitalleştirerek ayda 60 saat kazandırmıştır.

KPMG’de Danışmanlık sağladığı süre boyunca operasyonel gelişim ve stratejik iş planı projelerinde rol almış; sağlık, endüstriyel üretim, yazılım, savunma sanayi, gıda ve kimya gibi birçok farklı sektörde deneyim kazanmıştır. Ekibin gelişimi için Power BI eğitimleri sağlamıştır.

Nexans Paris’e çalıştığı dönem boyunca 8 farklı ülkenin transformasyon planını hazırlamış ve yönetmiştir. Bu ülkeler arasında; Avustralya, Yeni Zellanda, Şili, Kolombiya, Brezilya,Türkiye, Lübnan ve Fas yer almaktadır. Aynı dönemde 16 ülkenin projelerini takip edeceği yazılım sistemini Power BI, Power Apps ve Power Automate ile geliştirmiştir ve bu yazılım ile birlikte manuel takip süreçlerini dijitalleştirmiştir.

Digiworkz Londra’da çalıştığı dönemde dünyanın en büyük 2. Şirketi olan Aramco ve onun alt şirketi olan Sabic’de farklı projelerde transformasyon alanında tecrübe kazanmıştır. Buna ek olarak; danışmanlık, kimya ve bankacılık sektörlerinde projelerde rol almıştır. Power BI ve Power Apps kullanarak firmaların dönüşüm süreçlerine destek olacak çözümler geliştirmiştir.

Parlon Solutions’u kurarak firmalara hızlı, uygun maliyetli ve kişiselleştirilebilir dijitalleşme çözümleri sağlamaktadır. Geliştirdiği yazılımları Power BI ile destekleyerek veri analizi ve görselleştirmeye dayalı çözümler sunmaktadır.

Eğitim, Lisans & Sertifikaları

Lisans, Koç Üniversitesi, 2017, Ekonomi

Yüksek Lisans, Koç Üniversitesi & Esade Business School, 2019, Uluslararası İşletme

Harvard Business School, Disruptive Strategy

Datacamp, Applying SQL to Real World Problems

Datacamp, Intermediate SQL

Datacamp, Introduction to Python

Datacamp, Introduction to SQL

PL- 900 Microsoft Power Platform Fundamentals

PL-300 Power Platform Developer